Disquse podejście pierwsze :)

Dziś walczę o to, aby zainstalować pomyślnie system komentowania Disqus, który coraz szerzej rozprzestrzenia wśród blogowego świata. Sama również chętnie z niego korzystam i chwalę go sobie za intuicyjność i przydatny system powiadomień. Pytanie tylko, czy naprawdę go potrzebuję na blogu tematycznym? Lubię nowinki i lubię zmiany tak więc postanowiłam go przetestować u siebie :) Ciekawa jestem czy się przyjmie tutaj. Myślę, że jest szansa zważywszy, że moja strona jest nowa i dopiero zaczyna aktywnie funkcjonować w blogosferze :) Co sądzicie o Disqus? Czy taki system już po przegryzieniu daje się lubić? Zachęca do korzystania ?  

***Zainstalowanie Disqusa nie jest jednak rzeczą taką prosta i oczywistą :)
Dzięki radom Beatki i jej zgrabnemu wpisowi na stronie Vademecum Bloger szybko i bezboleśnie przeszłam przez instalację i przyłączenie konta. Niestety okazało się, że Google od jakiegoś czasu zmienił metodę autoryzacji aplikacji internetowych „AuthSub”, wprowadzając nową, bezpieczniejszą formę uwierzytelniania w aplikacjach innych firm - OAuth 2.0. 

Co w języku laickim przełożyło się na to, że w chwili obecnej nie potrafię poprawnie zaimportować komentarzy, które do tej pory pojawiły się na moje stronie i tak radowały mą duszę. Z tego samego powodu nie można synchronizować/eksportować nowych komentarzy z Disqusa do blogera. Oczywiście one są i nigdzie nie zginą i na pewno znajdzie się sposób aby wszystko było w jednym miejscu.

Drugi problem jaki przy tej okazji zaistniał to lekko utrudniony sposób komentowania postów, które opublikowane zostały wcześniej przed zainstalowaniem Disqusa. Nie wyświetla się pod postem link do komentarzy i aby skomentować wpis trzeba wejść na niego po przez klikniecie w tytuł, "czytaj więcej/read more" lub z indywidualnego linku danego wpisu.

Jeśli jest jakiś sposób, aby to zmienić samodzielnie na pewno spróbuję to ogarnąć. Prawdopodobnie trzeba będzie poczekać aż deweloper Disqusa zmieni protokół uwierzytelniania na nową wersję. Użytkownicy, którzy wcześniej zainstalowali ten system komentarzy na swoich stronach prawdopodobnie importowali dane przy wcześniejszej metodzie autoryzacji Google.

***

Jeśli chodzi o sposób użytkowania to zastosowałam możliwość komentowania bez konieczności logowania istnieje również kilka innych wygodniejszych sposób takich jak zalogowanie po przez Disqus, gdzie należy założyć konto, wówczas w ustawieniach (settings) możecie dodać adres swojej strony dzięki temu łatwiej Was znajdę. Drugim plusem jest aktywny system powiadomień mailowych o nowych komentarzach :) więc jeśli lubicie buszować w blogosferze zawsze będziecie na bieżąco i nic Was nie ominie !

Innymi wygodnymi sposobami korzystania z Dis są logowania po przez popularne serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter i Google + co kto lubi :)

Jeśli chcecie do waszych komentarzy dodać zdjęcie/obrazek/print screen (może kiedyś to się nam przyda) wystarczy kliknąć w mały obrazek na dole pola komentarza.

Mam nadzieję, że uda się i nie długo wszystko zgrabnie będzie działać :)

Pozdrawiam Was przeciepło :) Juju

Juju Frywoliartspace

Witam Was przeciepło i puchato. Jestem szalenie rada i uśmiecham się do Was serdecznie. Cieszę się, że mnie odwiedziliście. Chciałabym podzielić się z Wami moimi małymi, większymi pasjami, prozaicznymi jak i ważnymi myślami. Znajdziecie tu moje rękodzielne potworzenia, ubarwione poetycznie i słownie wespół z dniem dzisiejszym. Nie zabraknie również kotów, gdyż dzięki nim wszystko jakoś zgrabniej plecie.