#8 Wspólne Dzierganie i Czytanie - jesienny powrót na środowe spotkania i pierwsze gwiazdki.

Witajcie ponownie na środowym Wspólnym Dzierganiu i Czytaniu u Maknety. Jest mi niezmiernie miło, że udało się do Was pod wieczór na chwilę zawitać i uraczyć co też u Was słychać. Uśmiecham przeciepło na przekór jesiennej aurze. Co dobrego polecacie na te jesienne dni ?

Dalej dzielnie czytam i potworzę.


Pilipiuk i pierwsze gwiazdki :)

Dziś czytelniczo chciałabym przedstawić Wam kontynuację siedmiotomowego Cyklu Oko Jelenia - Andrzeja Pilipiuka. Seria pięknie i spójnie wygląda dla wszystkich wielbicieli polskiej fantastyki i historii przełomu końca średniowiecza i renesansu kiedy ten raczkował arcy nieśpiesznie. Zaś dla Dziergających do polecenia w wersji audiobookowej.

Przed Wami prezentuje się przedostatni tom VI “Sfera Armilarna”. Ostatni VII to "Sowie Zwierciadło" wydany został wiosną, tak więc jest to całkiem świeża opowieść pomimo debiutu I tomu w 2008 roku. Ciekawa jest czy opowieść kończy się na siódmej części ale tego dowiem się za jakieś 700 stron... mam nadzieję, że jeszcze w tym roku. 

Frywolnie po ukończeniu serwety, pomału nastał czas wybierania wzorów na świąteczne gwiazdki. Uzbierałam liczne wzory i inspirację do sprawdzenia. Kilka własnych pomysłów zrysowanych na kartkach. Jest z czego wybierać, tak, iż starczyłoby na ozdobienie kilku świątecznych sezonów. Mamy koniec października, wiec co bardziej wprawione rękodzielniczki pewnie rzekłyby, że to już bardzo późno ;) ale nie martwię się czasem i jestem pewna, że przed pierwszą gwiazdką spadnie i zaprezentuje się tutaj nie jedna urocza frywolitkowa śnieżynka. 

Ma oko na Maroko ;)Pozdrawiam Przeciepło
do miłego !        
Juju  
              


Juju Frywoliartspace

Witam Was przeciepło i puchato. Jestem szalenie rada i uśmiecham się do Was serdecznie. Cieszę się, że mnie odwiedziliście. Chciałabym podzielić się z Wami moimi małymi, większymi pasjami, prozaicznymi jak i ważnymi myślami. Znajdziecie tu moje rękodzielne potworzenia, ubarwione poetycznie i słownie wespół z dniem dzisiejszym. Nie zabraknie również kotów, gdyż dzięki nim wszystko jakoś zgrabniej plecie.